„Prawdziwe składniki... Prawdziwe produkty dla prawdziwych ludzi i planety.

Przeczytaj skład produktu... a zobaczysz, że nam zależy.”

 

SKINourishment, Inc. jest niewielką firmą z Austin w Teksasie specjalizującą się w produkcji organicznych środków do pielęgnacji skóry, tzn że do ich produkcji używane są wyłącznie produkty naturalne.

Co oznacza, że  produkty są organiczne i naturalne?

  • Składnikiem bazowym są komponenty klasy spożywczej, wykorzystywane również w kuchni
  • W wytwarzanych produktach nie znajdziecie żadnych sztucznych składników. Składnik opisany jako „pochodzenia naturalnego”, nie jest składnikiem naturalnym, lecz wytworzonym w laboratorium. W produktach SKINourishment wykorzystane są tylko komponenty w naturalnej postaci.
  • W produktach SKINourishment nie znajdziecie żadnych sztucznych aromatów ani barwników.
  • Wykorzystywane olejki eteryczne dopuszczone są do użytku w aromaterapii.
  • Produkty nie zawierają: ftalanów, pochodnych ropy naftowej, olejów mineralnych, jakichkolwiek genetycznie modyfikowanych elementów.
  • Żaden ze składników wykorzystywanych w produktach ClimbOn, CrossFIX i innych serii nie był testowany na zwierzętach.
  • Każdy z opracowanych przez SKINourishment produktów z założenia ma być bezpieczny dla dorosłych, dzieci, niemowląt, zwierząt i dla naszej planety!

W przemyśle kosmetycznym składniki poddaje się „rafinacji”, żeby usunąć, jak mówią, „niedoskonałości”. Tak naprawdę w czasie tej obróbki usuwana jest również większość zawartych w nich składników odżywczych – czasem nawet wszystkie.

Jednym z klasycznych przykładów jest masło shea dostępne w kilku klasach: A, B i C.

Masło klasy A (z którego korzysta SKINourishment) jest nierafinowane, często ma barwę żółtawą lub beżową. Pachnie odrobinę jak czekolada. Posiada wysokie wartości odżywcze i jest jadalne. Jest również wrażliwe na ciepło. W związku z tym  w procesie przygotowywania produktu wpływa na niego zarówno pogoda, jak i jego własny proces topnienia.

Masło klasy B zostało poddane rafinacji, wskutek czego brakuje w nim wielu naturalnych składników odżywczych obecnych w maśle klasy A. Ma bardzo niewyraźną barwę i łatwiej je włączyć w skład mieszaniny.

Masło klasy C jest białe i nie ma w sobie wartości odżywczej wskutek „rafinacji”. Jednak łatwo łączy się z innymi składnikami, nie prowadząc do wytrącenia się kryształków tłuszczu ani innych problemów z tworzeniem mieszanin.

SKINourishment  korzysta wyłącznie z organicznych, nierafinowanych składników dostarczanych przez firmy zajmujące się żywnością. Z jednej strony gwarantuje to ich zdatność do spożycia, a przy tym spełnianie wszelkich wymaganych standardów, z drugiej jednak nie zapewnia w 100% identycznego wyrobu, jeśli chodzi o kolor, bądź zapach.

Różnice wynikają miedzy innymi z:

- rodzaju upraw i pogody panującej podczas ich dojrzewania

-  warunków panujących podczas zbiorów

-  owadów, które przeważały w okresie wzrostu

-  gleby, w której wzrastały rośliny...

Te i inne czynniki wpływają na każdą partię dostarczanych składników.

Ilustracją może być  drzewo owocowe rodzące owoce każdego roku. W zależności od liczby dni chłodnych, ilości światła słonecznego, wody, wszelkich dodanych nawozów itp., drzewo wytwarza mniej lub więcej owoców, jednak one wszystkie, choć są tym samym gatunkiem owoców, z tego samego drzewa, lekko się między sobą różnią; różnią się również od zbiorów z poprzedniego roku.

Takim samym przykładem jest olejek z kiełków pszenicy. Czasem jest on bardzo ciemnym i aromatycznym płynem, czasem jednak  może występować w formie jaśniejszej i nie tak pachnącej. Właściwości medyczne i lecznicze olejku są niezmienne, lecz jego barwa i aromat mogą być różne, przez co niektóre partie produktów ClimbOn Bar i Crème mogą mieć trochę inny odcień koloru i nieco inaczej pachnieć. A wciąż mówimy tylko o jednym z ich składników.

Oglądanie tej różnorodności i pełnego wpływu matki natury jest poruszające; ale jest również wyzwaniem, gdyż nawet standaryzowane receptury trzeba ciągle dostosowywać do jej kaprysów.